Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Samocenzura

Za vas piše:
Tino Mamić
Objava: 25. 08. 2012 / 22:00
Čas branja: 10 minut
Nazadnje Posodobljeno: 19.02.2013 / 07:52

Samocenzura

V Sloveniji, kjer svobodo izražanja ščiti ustava, novinarji vsak dan doživljajo pritiske, da pišejo tako, kot je po volji šefom. Prave cenzure in cenzorskih posegov je razmeroma malo, saj velikokrat sploh ni potrebna. Pred cenzuro namreč vse delo opravi samocenzura. O samocenzuri novinarji ne govorijo radi. Najbolj zaradi strahu pred uredniki, a tudi zato, ker se s plašnicami laže živi. Zato mnogi samocenzuro poimenujejo kar – uredniška politika.
Zgodbe, ki jih piše nenapisana prolevičarska uredniška politika slovenskih dnevnikov

V Sloveniji, kjer svobodo izražanja ščiti ustava, novinarji vsak dan doživljajo pritiske, da pišejo tako, kot je po volji šefom. Prave cenzure in cenzorskih posegov je razmeroma malo, saj velikokrat sploh ni potrebna. Pred cenzuro namreč vse delo opravi samocenzura.

O samocenzuri novinarji ne govorijo radi. Najbolj zaradi strahu pred uredniki, a tudi zato, ker se s plašnicami laže živi. Zato mnogi samocenzuro poimenujejo kar – uredniška politika.

Uredniška politika svetovnonazorsko opredeljenih medijev nikakor ni samocenzura. Če tednik Družina kot eden redkih slovenskih medijev odkrito pove, da je slovenski katoliški tednik, je logično, da objavlja vsebino, ki je slovenska in katoliška. Velika večina slovenskih medijev pa svoje uredniške politike ne razkrije na glas. Posebej dnevniki pa se oglašujejo kot pluralni in nepolitični. Največji resni dnevnik

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh