Košarica Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Blagoslov novega lesenega macesnovega križa

Objava: 26. 10. 2013 / 22:00
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 05.11.2013 / 07:34

Blagoslov novega lesenega macesnovega križa

Na praznik povišanja sv. Križa, ko ima naša župnija farno žegnanje, smo imeli na Koprivniku v Bohinju prav posebno slovesnost. Po dolgih letih smo na Vodnikovem razgledniku, ki ponuja razgled nad vso Bohinjsko dolino, blagoslovili nov lesen macesnov križ. Križ je tam stal že pred mnogimi leti, a se je leta 1947 podrl. V spomin na 220 let naše župnije je bila na Vodnikovem razgledniku tudi maša, med katero je križ blagoslovil župnik Štefan Vozlič, navzoč pa je bil tudi predstojnik salezijancev Janez Potočnik, ki je naslednji dan vodil slovesno bogoslužje v farni cerkvi. Pri maši smo se spomnili prvega dušnega pastirja naše župnije, pesnika in domoljuba Valentina Vodnika. Slovesnost so popestrili domači pevci cerkvenega zbora ob pomoči pevcev iz župnije Srednja vas pod vodstvom zborovodkinje Franke Pavić Sodja. Po maši pa je bil tudi tradicionalni vaški sejem, ki so ga pripravile kmečke žene.


Ju...

Prispevek je dostopen samo na naročnike Družine.

Nazaj na vrh