Košarica Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Pestro in slovesno leto za župnijo Osek

Objava: 04. 01. 2015 / 23:00
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 05.01.2015 / 13:39

Pestro in slovesno leto za župnijo Osek

Pestro in slovesno leto za župnijo Osek
Letošnje leto je bilo v naši župniji pestro in slovesno.


Letošnje leto je bilo v naši župniji pestro in slovesno. Julija smo praznovali zlatomašni jubilej rojaka Antona Gleščiča, ki je na svoji duhovniški poti služboval v Cerknem, Kopru, Izoli, Beogradu, Novi Gorici, od leta 1993 pa je župnik v Vrtojbi. Slovesnosti se je poleg številnih duhovnikov udeležil tudi škof Metod Pirih.

Ob stoti obletnici začetka prve svetovne vojne smo se dan pred praznikom vseh svetih z mašo na vojaškem pokopališču spomnili tam pokopanih vojakov in molili za mir na svetu. V bližini vasi je med vojno delovala vojaška bolnišnica, od katere je danes ohranjeno samo pokopališče. Na njem je pokopanih približno 750 vojakov različnih narodnosti. To je bila po skoraj stoletju prva maša na tem kraju. Maševal je župnik Jožko Tomažič (na fotografiji), pri bogoslužju je prepeval župnijski pevski zbor.

Praznovanje ob godu farnega zavetnika sv. M...

Prispevek je dostopen samo na naročnike Družine.

Nazaj na vrh