Košarica Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Velikonočno veselje

Janez Gril
Za vas piše:
Janez Gril
Objava: 11. 04. 2015 / 22:00
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 10.04.2015 / 11:47

Velikonočno veselje

Velikonočno veselje
Po naših župnijah je na veliko noč odmevala aleluja, po vaseh in mestih so se vile procesije, peli so zvonovi, veselo je bilo tudi v naših srcih.

Ilustracija: Karmen SmodišPo naših župnijah je na veliko noč odmevala aleluja, po vaseh in mestih so se vile procesije, peli so zvonovi, veselo je bilo tudi v naših srcih. Kristus je vstal! K praznovanju sodijo tudi šale in smeh. Če jih je že zmanjkalo, vam jih še nekaj pošiljam.

Veliki zvon

Škof je obiskal župnijo. Želel si je ogledati tudi zvonik. Ko sta prišla z župnikom v zvonik, ga je škof vprašal, kdaj zvonijo s posameznimi zvonovi. Župnik razlaga: »S tem zvonimo vsak dan. Večjega zaženemo redkeje, le ob velikih praznikih. Z največjim zvonom zvonimo zelo redko, samo ob posebnih priložnostih.« »Katerih?« je zanimalo škofa. »Ob naravnih nesrečah, požarih, poplavah, škofovih obiskih in podobnih preizkušnjah.«

Nebesa ali pekel

»Koliko...

Prispevek je dostopen samo na naročnike Družine.

Nazaj na vrh