Košarica Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Blagoslovitev križevega pota na Žebniku

Za vas piše:
Miran Prnaver
Objava: 27. 10. 2018 / 22:00
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 30.10.2018 / 13:44

Blagoslovitev križevega pota na Žebniku

V naši župniji imamo križev pot v obliki 14 kapelic na Žebniku.


V naši župniji imamo križev pot v obliki 14 kapelic na Žebniku. Začetki tega križevega pota segajo v prvo polovico 19. stoletja. Postaje in freske je že močno načel zob časa, zato so bile potrebne obnove, ki se je začela v začetku poletja preteklega leta in bila končana konec septembra letos. V obnovljene kapelice so vstavljene reprodukcije križevega pota z Mengor pri Tolminu, ki ga je izdelal pater Marko Rupnik skupaj s sodelavci iz Centra Aletti. Vodenje obnove je prevzel domači ključar Vinko Bec. Številni domačini in drugi so radi pomagali.

Na rožnovensko nedeljo, 7. oktobra, je župnik Miro Bergelj daroval mašo v cerkvi Žalostne Matere Božje na Žebniku in nato ob razlagi postaj križevega pota blagoslovil vsako kapelico posebej. Blagoslovitvi je sledilo prijetno druženje ob dobrotah, ki so jih pripravili domačini.

Prispevek je dostopen samo na naročnike Družine.

Nazaj na vrh