Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Spoznavali življenje Marije kot Pomočnice

Objava: 29. 07. 2017 / 22:00
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 31.07.2017 / 12:58

Spoznavali življenje Marije kot Pomočnice

Na prvem oratoriju v naši župniji se je od 26. do 28. junija zbralo 33 otrok in 11 animatorjev.


Na prvem oratoriju v naši župniji se je od 26. do 28. junija zbralo 33 otrok in 11 animatorjev. Na katehezah so spoznavali življenje Marije kot Pomočnice kristjanov, peli, plesali, se igrali, ustvarjali na delavnicah in telovadili. Kosilo jim je pripravila Danica Čater. Drugi dan sta jim zgodbo pripravila evangelist Luka in jež Zvedav, nato so na katehezah spoznavali, zakaj je Marija tudi Mati Cerkve. Po malici je bila velika igra: otroci so vlekli daljšo slamico, ugibali pesem, sestavljali črke iz teles, reševali uganke, šteli barvice, s kovancem ciljali lonček, ugibali številko strani v knjigi … in ob vsaki zmagi prejeli zlatnik, ki so ga lahko shranili v sef posamezne skupine ali pa v skupno skrinjo dobrote ... Zadnji dan so otroci spoznavali Marijo kot Kraljico miru. Poromali so v Marija Dobje in po poti spoznavali lepote narave. Oratorij so sklenili z mašo, ki jo je daroval Alojz Kačičnik.
Monika Kačičnik
...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh