Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

45 let pastirovanja župnika Emila Dreva

Objava: 22. 09. 2018 / 22:00
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 20.09.2018 / 11:10

45 let pastirovanja župnika Emila Dreva

Na prvo septembrsko nedeljo smo farani ob koncu maše presenetili župnika s skromnim darilom v zahvalo za njegovih 45 let delovanja v naši župniji.


Na prvo septembrsko nedeljo smo farani ob koncu maše presenetili župnika s skromnim darilom v zahvalo za njegovih 45 let delovanja v naši župniji. Ključar Franc Tolič je v zahvali dejal, da je bila ob njegovem prihodu župnija v zelo slabem stanju. Po smrti up. duhovnika Krošla (1978) je Emil Drev postal prvi duhovnik v zgodovini župnije brez kaplana ali duh. pomočnika. A se ni ustrašil izziva. Po njegovi zaslugi imamo danes lepo urejeno župnijsko cerkev sv. Barbare in podružnice sv. Elizabete, sv. Katarine ter sv. Ane. Ob župnijski cerkvi je zraslo novo župnišče. Ob vsem tem pa ni zanemaril dela na duhovnem področju. Že ob prihodu je deloval po smernicah drugega vatikanskega koncila in novejših metodah. Mlade je navduševal za življenje po veri in gibanje Marijino delo. Nekdanji ministranti se z veseljem spominjajo izletov ob koncu veroučnega in šolskega leta … Ker je dovzeten za trpljenje sočloveka, je v času vojne na Hrvaškem ustanovil žu...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh