Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

20 let Vogelnega kamna

Objava: 08. 12. 2018 / 23:00
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 10.12.2018 / 14:08

20 let Vogelnega kamna

Pred dobrimi 25 leti je v naši župniji občasno, o veliki noči in božiču, izhajal skromen župnijski list.


Pred dobrimi 25 leti je v naši župniji občasno, o veliki noči in božiču, izhajal skromen župnijski list. Na pobudo župnika Beka, katehistinje Prikeržnik in članov biblične skupine pa je pred 20 leti začel vsak mesec redno izhajati župnijski list Vogelni kamen. Poroča predvsem o domačih dogodkih, je poučen in spodbuja duhovno rast. V preteklosti sta bili odmevni rubriki Jaroševa misel in Kako poznamo Sveto pismo. Ob večjih dogodkih v župniji izdajamo tudi posebne številke. Z glasilom vernim in oddaljenim posredujemo sporočilo o življenju katoliške skupnosti v župniji in kraju. Na ravensko lepo nedeljo je mariborski nadškof Alojzij Cvikl podelil Vogelnemu kamnu posebno priznanje za pomemben prispevek župniji sv. Egidija. Ob 20-letnici izhajanja smo se člani uredniškega odbora skupaj z župnikom odpravili na strokovno ekskurzijo v uredništvo revije Ognjišče. Srečali smo se s Francem Boletom, Božom Rustjo in sodelavci. Ogledali smo si tudi ne...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh