Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Inteligenca – naravna, umetna ali oboje

Za vas piše:
Nina Mazi
Objava: 18. 01. 2020 / 23:00
Čas branja: 7 minut
Nazadnje Posodobljeno: 16.01.2020 / 13:20

Inteligenca – naravna, umetna ali oboje

Zakaj so ljudje skeptični do umetne inteligence, se je bojijo in jo zavračajo ali vsaj obravnavajo s pomisleki in predsodki?

»Inteligenca je sposobnost oziroma vrsta sposobnosti, ki omogočajo posamezniku reševati probleme, ki so pomembni v določenem kulturnem okolju.«
Dr. Howard Gardner

V zvezi z inteligenco, ki buri duhove že vse, odkar se človek zaveda svojega obstoja – od začetkov homo sapiensa –, se v 21. stoletju pojavlja vrsta zanimivih, zahtevnih vprašanj in pomislekov. Najbolj aktualna so v zadnjem času predvsem vprašanja, povezana z umetno inteligenco.

Umetna inteligenca, ki je na modrem planetu vzniknila v 20. stoletju, je že leta 1956 postala uradna akademska disciplina in je v zadnjih 63 letih doživela vrsto sprememb in transformacij; razvija se s svetlobno hitrostjo in po mnenju raziskovalcev predstavlja neizčrpen vir nenehnega napredka. Umetna in naravna inteligenca, ki so si ju znanstveniki zamislili in ju od vsega začetka predstavljali kot »sestri, ki se dobro razumeta, si pomagata med seboj, se povezujeta in sodelujeta, se podpirata, dopolnjujeta in nadgrajuj...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.

Nazaj na vrh