Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Umetniki za Karitas

Objava: 13. 01. 2009 / 06:55
Oznake: Družba
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:07
Ustavi predvajanje Nalaganje

Umetniki za Karitas


Prodajna razstava UMETNIKI ZA KARITAS v Galeriji Družina
 
V sredo, 14. januarja bo odprtje prodajne razstave likovnih del, ki so nastala v 14. likovni koloniji Umetniki za karitas v avgustu 2008 na Sinjem vrhu.
Udeleženci kolonije: Zalka ARNŠEK, Bogdan ČOBAL, Jana DOLENC, Robert FAGANEL,  Zmago JERAJ, Azad KARIM, Silva KARIM, Mira LIČEN KRMPOTIĆ, Marjan MIKLAVEC, Albina NASTRAN, Blaž ŠEME in Miha ŽORŽ. Razstavljena bodo tudi dela ostalih strokovnih sodelavcev in drugih darovalcev.
 
Projekt Umetniki za karitas in udeležence kolonije ter njihova dela bova predstavili skupaj z  likovno kritičarko Anamarijo Stibilj Šajn; razstavo bo odprl Ljubljanski nadškof msgr Alojz Uran.
 
Izkupiček prodanih del bo namenjen pomoči brezdomcem, ki so v Centru karitas v Bertokih vključeni v program Vrtnica, o čemer bo spregovoril ravnatelj Škofijske karitas Koper Matej Kobal. 
 
Prireditev bosta obogatila glasbena umetnika: baritonist Ljubljanske opere Ivan Andres Arnšek, na harmoniki ga bo spremljal prof. Maurizio Markežič iz Trsta. Morda zanimivost: baritonist Ivan Andres Arnšek je brat udeleženke kolonije kiparke Zalke Arnšek.
 
Prodajna razstava Umetniki za karitas je v galeriji Družina že tradicionalna, odprta bo do konca januarja. Pred tem se je razstava selila iz Sinjega vrha na dvorec Zemono pri Vipavi, v decembru je bila v galeriji Ars v Gorici; po Ljubljani pa bo nadaljevala svoje potovanje v Maribor, Sežano, Trst in še kam. Od 140 likovnih del, kolikor jih je nastalo v 14. likovni koloniji Umetniki za karitas, je doslej prodanih 42 v vrednosti 9.000 EUR. Del sredstev je že bilo uporabljeno za reševanje brezdomske problematike.
 
Od leta 1995, ko se je začel projekt Umetniki za karitas je bilo 143 prodajnih razstav, v vseh katalogih 14. mednarodnih likovnih kolonij Umetniki za karitas je doslej zapisanih 818 imen domačih in tujih slikarjev in kiparjev, nastalo je 1235 likovnih del, od katerih jih je skoraj 1000 že prodanih, ostala so postavljena na stalnih prodajnih razstavah oziroma plemenitijo prostore, za katere so bila namenjena. Z zbranimi sredstvi je bila pomoč namenjena: otrokom, mladim, bolnim in ostarelim, družinam, zasvojenim, materam in otrokom, ljudem, ki jih je prizadela vojna, potres in drugim programom pomoči ljudem, ki se znajdejo na robu družbe. Pomemben del same kolonije in prodajnih razstav je tudi opozarjanje na stiske in vzpodbujanje ljudi k solidarnosti. Vse delo v zvezi z organizacijo in strokovno pomočjo je opravljeno prostovoljno.

Kupi v trgovini

Novo
1945: Dnevnik mojega križevega pota
Zgodovina
29,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh