Za vas piše:
Objava: 20. 06. 2020 / 22:00
Čas branja: 4 minute
Nazadnje Posodobljeno: 17.06.2020 / 10:45

Čeprav so se športniki vrnili na stadione in v dvorane, je že dolgo znano, da letos ne bo velikih tekmovanj.

Čeprav so se športniki vrnili na stadione in v dvorane, je že dolgo znano, da letos ne bo velikih tekmovanj. Namesto spremljanja prenosov z evropskega nogometnega prvenstva in poletnih olimpijskih iger si lahko privoščimo le skok v preteklost. Prav te dni mineva pol stoletja od finalne tekme na svetovnem nogometnem prvenstvu leta 1970 v Mehiki.

Prvenstvo v Mehiki je bilo prvo zunaj Evrope in Južne Amerike. Za nastop na njem se je potegovalo 75 reprezentanc. Med njimi je bila tudi Jugoslavija, ki pa se ni prebila skozi kvalifikacije, saj je v skupini z Belgijo, Španijo in Finsko osvojila drugo mesto.

NOGOMETNA VOJNA

Še posebej vroča sta bila kvalifikacijska dvoboja med Hondurasom in Salvadorjem, ki sta prerasla v pravo vojno. Nemiri so izbruhnili že na prvi tekmi v honduraški prestolnici Tegucigalpa, razmere pa so dokončno ušle iz ro...

Prispevek je dostopen samo za naročnike Družine.