Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

»Dolga roka« papeževe dobrodelnosti v Rimu

Za vas piše:
M. Š.
Objava: 21. 07. 2016 / 08:38
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:30
Ustavi predvajanje Nalaganje

»Dolga roka« papeževe dobrodelnosti v Rimu

Člani Krožka sv. Petra skrbijo za uboge v večnem mestu.

V Rimu so se pred poletnim premorom srečali člani Krožka sv. Petra. Kot je na srečanju povedal njegov predsednik Leopoldo Torlonia, sta tudi letos »vnema in žrtev vseh članov omogočila izvedbo številnih dobrodelnih pobud, vseh povezanih z osebo in poslanstvom papeža«. Člani tega starega rimskega združenja so se pred nekaj dnevi zbrali pri sv. Pavlu zunaj obzidja, njihovo srečanje pa je bilo zaznamovano z jubilejem usmiljenja. Šli so skozi sveta vrata in obhajali sveto mašo v baziliki sv. Pavla, sledilo je še tradicionalno kosilo.



Med kratkim pregledom zadnjega obdobja je predsednik opozoril, kako so se dejavnostim, ki so zgodovinsko vezane na Krožek sv. Petra, pridružile nove. To so dobrodelne dejavnosti, v katere so preoblikovali darove, ki so bili svetemu očetu prineseni z raznih koncev sveta. Med drugim je Torlonia kot posebno pobudo, povezano s svetim letom usmiljenja, omenil nogometni turnir za mlade s posebnimi potrebami.

Sveto mašo v baziliki je daroval škof Paolo de Nicolň, ki je istovetnost združenja opredelil kot »longa manus papeževe dobrodelnosti v mestu Rim«. Medtem ko druge zaslužne rimske dobrodelne ustanove delujejo v imenu Gospoda, Krožek sv. Petra že več kot sto let izhaja neposredno iz volje papežev. To pomeni dajati jesti ubogim, nuditi jim prenočišče, stati ob strani tistim, ki se približujejo smrti, ter marsikaj drugega. Združenje živi tako rekoč »v senci kupole sv. Petra«.

Vsak dan si tudi prizadeva biti v stiku z najglobljim pomenom svetega leta usmiljenja. Člani so po škofovih besedah poklicani premišljevati o poglavitni utemeljitvi jubileja, to je o tistem pričevanju vere in žrtve, ki mora od svetih Petra in Pavla priti vse do današnjih dni. V svetem letu se odpuščanje in usmiljenje namreč »pomešata skupaj«, zato mora naš osebni položaj imeti pred očmi zgled njunega mučeništva. Apostola sta se zavedala, da jima je bilo dano nekaj božanskega. Tudi mi moramo biti gotovi, da nam je Gospod odpustil in da smo deležni usmiljenja. Ta prejeta darova moramo hraniti, ne smemo pozabiti nanju, kot da bi bila zaključeni dejstvi in vsak dan jima moramo dodajati veselje in upanje.

Vir: Radio Vatikan
Foto: splet

Kupi v trgovini

Novo
Konec krščanske civilizacije
Filozofija in esejistika
22,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh