Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Frančišek med klarisami v Castel Gandolfu

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 18. 07. 2013 / 08:06
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:12
Ustavi predvajanje Nalaganje
Frančišek med klarisami v Castel Gandolfu

Frančišek med klarisami v Castel Gandolfu

Včerajšnja izdaja vatikanskega časnika 'L'Osservatore Romano' predstavlja navdušeno in veselo poročilo sester o papeževem 'obisku presenečenja'.

Minulo nedeljo so mediji poročali o najrazličnejših podrobnostih papeževega obiska v Castel Gandolfu, ne na programu in ne v poročilih pa ni bilo objavljeno, da bo Frančišek obiskal tudi skupnost sester klaris, ki tam živijo, se darujejo in molijo za svetega očeta in Cerkev.

Včerajšnja izdaja vatikanskega časnika 'L'Osservatore Romano' pa predstavlja navdušeno in veselo poročilo sester o papeževem 'obisku presenečenja'. O dogodku so bile namreč tudi sestre obveščene tik pred zdajci. Kot poroča Radio Vatikan, se sestre klarise takole spominjajo nedeljskega dopoldneva in srečanja s svetim očetom:

»Z globoko radostjo, ki jo je težko povzeti z besedami, gledamo, kako papež prvič prestopa prag našega vrta, se spušča po stopnicah in se nam približuje, hkrati pa mu tudi me prihajamo naproti in ga obkrožamo kot očeta. Papež že s prvimi besedami izrazi veselje in presenečenje, ko vidi, da je naša skupnost številčnejša in mlajša, kot je pričakoval. Med pozdravljanjem ni mogoče spregledati njegove prisrčne človeške topline, kakor tudi nežnosti, s katero nagovarja nastarejše sestre. Nato pa v nekaj besedah zadene bistvo namena svojega obiska: 'Prišel sem, ker vem, da molite zame!'.«

Sestre klarise v teh besedah podoživljajo globoki smisel njegovega prihoda, pa tudi vezi, ki obstaja med rimskim škofom in njihovo skupnostjo. Vez je globoko duhovna, toliko globja, kolikor bolj je skrita v Bogu. Izražajo jo z molitvijo in tihim vsakodnevnim darovanjem življenja. Samostan v Castel Gandolfu je bil namreč ustanovljen prav s tem namenom že leta 1631, sočasno s prihodom papežev v ta kraj.

Na poti skozi hodnik se je papež, kot opisujejo sestre, na kratko ustavil pred spominsko ploščo, ki označuje boleč in hkrati vstajenjski trenutek iz zgodovine njihove skupnosti. Ob začetku druge svetovne vojne je namreč papež Pij XII. povabil vse posvečene osebe, naj svoja življenja darujejo za mir na svetu. Sestre iz skupnosti so se na to povabilo odzvale in so s posebno zaobljubo darovale svoja življenja po namenu za mir. Leta 1944 so bombe del samostana zravnale z zemljo, umrlo pa je osemnajst sester.

Pogovor med svetim očetom in sestrami v kapiteljski dvorani se je na papeževo željo dogajal za zaprtimi vrati, medtem ko so spremljevalci čakali zunaj na hodniku. Sestre opisujejo, da jim je priporočil molitev za Cerkev, trud za medsebojno ljubezen in čuječnost v duhovnem življenju. Obenem jih je zaprosil, tako kot je prosil vse, ki so bili 13. marca na trgu svetega Petra: »Molite zame!«

Papežev blagoslov ob koncu srečanja sestre klarise utrjuje v odgovornosti do poslanstva, ki ga imajo. Zavedajo se, da so v srcu Cerkve, povezane s srcem Kristusa in njegovega namestnika, poklicane, da v molitvi občutijo in doživljajo veselje in trpljenje Kristusa in Cerkve. Obisk svetega očeta jim vliva hvaležnost, saj jim govori o skrbi in ljubezni Cerkve do redovništva, v tem primeru še posebej do njihove skupnosti.


Vir: Radio Vatikan

Foto: splet / Radio Vatikan


Kupi v trgovini

Beseda za na pot
Duhovnost
7,00€
Nalaganje
Nazaj na vrh