Objava: 27. 03. 2022 / 12:08
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 27.03.2022 / 15:01
Ustavi predvajanje Nalaganje
Peter Prevc je pristal na odličnem tretjem mestu. FOTO: Twitter Smučarska zveza Slovenije

Smučarske skoke si je v živo ogledalo več kot 12.500 gledalcev.

Norvežan Marius Lindvik je v Planici dobil zadnjo tekmo 43. sezone svetovnega pokala skakalcev. Na stopničkah je na tretjem mestu končal danes najboljši Slovenec Peter Prevc, Žiga Jelar je s šestim mestom osvojil mali kristalni globus za polete, tekmo Planica 7 pa danes četrti Timi Zajc.

Drugi je bil na zadnji tekmi sezone v Planici Japonec Yukiya Sato, za Petrom Prevcem na tretjem mestu pa so se zvrstili četrti Zajc, peti Anže Lanišek, ki je poletel do osebnega rekorda 244,5 metra, šesti Jelar ter sedmi Cene Prevc, ki je prav tako poletel do osebnega rekorda 246 m, kar je bila daljava dneva. Uspeh je dopolnil Lovro Kos z 20. mestom.

Mali globus Jelarju

Veliki globus je pripadel Japoncu Ryoyuyu Kobayashiju, ki je danes z osmim mestom zanesljivo ugnal Nemca Karla Geigerja, mali globus pa je osvojil Jelar.