Molitev je kot zvezda repatica za naš čas
Molitev je kot zvezda repatica za naš čas
Zakaj rada moli Helena Rozman?
Heleno Rozman ljudje pogosto vprašajo, kako ji poleg vseh obveznosti uspe ohranjati redno molitev. Helena odgovarja: »Obveznost? Ne! Molitev je zame privilegij.«
Takole razloži:
1. Zaradi molitve se bolj povezujem z Bogom. Bolj ga poznam, z njim delim težave, izzive in blagoslove.
2. Molitev ohranja ton mojega dneva. Zaradi tega sem bolj vesela, lahko se mu zahvaljujem in postajam vedno bolj podobna Jezusu.
3. Molitev je zame kot protistrup, zdravilo. Ubije vse moje frustracije, strahove in izpostavi moj greh in me s tem zdravi, ozdravlja. Tako se čez dan lažje odločam, kaj moram narediti.
4. V molitvi srce bolj podrejam Gospodu. Ne molim le za vse bedne okoliščine v svetu, ampak da podredim svoje srce Gospodu, da on spreminja moje srce in tako mi je tudi lažje.
Oddajo Reflektor si lahko ogledate na YouTube kanalu Družina media.
Kako molijo, so povedali tudi nekateri pretekli gostje v oddaji Reflektor:
- br. Jakob Kunšič v epizodi Halo, Bog, kam me kličeš
- Janez Kavčič v epizodi Eksorcist
- Jurij Puc v epizodi Rešen zasvojenosti
- Gregor Čušin v epizodi Okrepi se in bodi mož
- br. Jožko Smukavec v epizodi Si upam reči: čudovito sem ustvarjen?
Podprite Družino!
Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.
Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.
Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.
Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.
Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB
Sklic: 00 76805
Hvala že v naprej za vaš prispevek!
Uredništvo spletnega medija Družina