Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 21.03.2024 / 19:49
Ustavi predvajanje Nalaganje
Nika Prevc je vso sezono odlično skakala. Čestitka, Nika! FOTO: FB Smučarska zveza Slovenije

19-letna Nika Prevc je s tretjim mestom na zadnji tekmi svetovnega pokala v dolini pod Poncami postavila piko na i odlični sezoni in zasluženo le nekaj dni po rojstnem dnevu osvojila svoj prvi veliki kristalni globus. Morda ne zadnjega.

Na današnji srednji skakalnici je slavila Avstrijka Eva Pinkelnig, ki je v finalni seriji postavila celo ženski rekord skakalnice (103,5 m). Na drugo stopničko je stopila Kanadčanka Alexandra Loutitt, tretje mesto pa je po prvi seriji obdržala mlajša sestra bratov Prevc.

Končni seštevek svetovnega pokala sezone 2023/24: N. PREVC (SLO) 1454, 2. E. PINKELNIG (AVT) 1305, 3. A. LOUTITT (KAN) 1030, 4. J. ITO (JAP) 1030, 5. J. SEIFRIEDSBERGER (AVT) 935 6. N. KRIŽNAR (SLO) 893

Nika: Veliki kristalni globus bo stal na zasluženem mestu

Zmagovalka svetovnega pokala je za RTV SLO po uradni podelitvi velikega kristalnega globusa povedala: »Komaj nosim okrog tole kroglo, ampak res sem srečna, da jo imam. Z veseljem jo bom nosila naokrog, čeprav je težka. Težko jo je bilo osvojiti, a je bilo vredno vsega truda. Bo na zaslužnem mestu, čeprav nimam pojma, kje bo stala. Osvojiti jo pred domačim občinstvom je bilo nepopisno in tega trenutka ne bom nikoli pozabila. Nisem čisto vedela, kaj pričakovati na zadnji tekmi. Po slabih trening skokih sem vesela, da sem dobra skoka prikazala tudi na tekmi.«

Zoran Zupančič: Rumeno majico smo pripeljali do konca

Glavni trener ženske skakalne reprezentance Zoran Zupančič ni skrival zadovoljstva po današnji zadnji tekmi: »Sezona je končana. Zahvaljujem se vsem, ki so sodelovali pri tej igri in treningih. Hvala Smučarski zvezi Sloveniji in celotni ekipi. Pripeljali smo rumeno majico do konca. Vem, da bo danes nekaj mešanih občutkov, ampak poskušali se bomo veseliti.«

Letos sedemkrat na najvišji stopnički

Nastopila je na vseh tekmah letošnje sezone in samo trikrat je ostala brez uvrstitve med prvih deset. Na najvišjo stopničko se je povzpela kar sedemkrat. Nika Prevc je tako četrta športnica med slovenskimi skakalci, ki je osvojila veliki kristalni globus. Pred njo je to uspelo Primožu Peterki, Petru Prevcu in Niki Križnar.