Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Papež bo 7. oktobra sklenil molitveno srečanje za mir v Koloseju

Mojca Masterl Štefanič
Za vas piše:
Mojca Masterl Štefanič
Objava: 04. 10. 2021 / 06:30
Oznake: Cerkev, Dogodek, Papež
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.09.2021 / 15:32
Ustavi predvajanje Nalaganje
Papež bo 7. oktobra sklenil molitveno srečanje za mir v Koloseju
Naslov srečanja 6. in 7. oktobra je »Ljudstva kot bratje, zemlja prihodnosti. Verstva in kulture v dialogu« FOTO: Vatican Media

Papež bo 7. oktobra sklenil molitveno srečanje za mir v Koloseju

Papež Frančišek se bo tudi letos udeležil sklepne slovesnosti molitvenega srečanja za mir v duhu Assisija, ki je predvidena 7. oktobra na trgu ob rimskem Koloseju, je sporočil vatikanski tiskovni predstavnik Matteo Bruni.

Mednarodno srečanje »Molitev za mir« prireja katoliška Skupnost sv. Egidija, naslov dogodka pa je »Ljudstva kot bratje, zemlja prihodnosti. Verstva in kulture v dialogu«, poroča Radio Vatikan.

Molitveno srečanje, ki je del tradicionalnega »Duha Assisija«, bo letos že 35. po vrsti, prirejajo pa ga 6. in 7. oktobra. Udeležili se ga bodo verski voditelji in predstavniki drugih družbenih področij z vsega sveta, poleg sklepne slovesnosti, na kateri pričakujejo tudi papeža Frančiška, pa so na programu še štirje forumi.

 Papež Frančišek in patriarh Bartolomej I. na mednarodnem molitvenem srečanju pred letom dni v Rimu (20. oktobra 2020) FOTO: Vatican Media  

Impagliazzo: hoditi skupaj in graditi temelje univerzalnega bratstva

Marco Impagliazzo, predsednik Skupnosti sv. Egidija, je v pogovoru za Vatican News zrazil veliko veselje, da se bo papež udeležil sklepnega dogodka: »To novico seveda sprejemamo z velikim veseljem. Papež je med epidemijo vodil ves svet. Njegov zdaj že znameniti govor 27. marca 2020 o krizi in epidemiji ter o tem, kako se iz nje rešiti, je nekakšno vodilo za naše srečanje.«

Impagliazzo je spomnil, da je bila tema lanskega molitvenega srečanja za mir »Nihče se ne reši sam – mir in bratstvo«. Zdaj, ko se je epidemija nekoliko umirila, želijo nadaljevati v istem duhu in znova izpostaviti, da se ne moremo rešiti sami. Zato tudi naslov »Ljudstva kot bratje, zemlja prihodnosti«. Pogled je usmerjen »tako v univerzalno bratstvo kot v okoljsko krizo« in zastavlja vprašanje, »kako si prizadevati za svet, ki spoštuje okolje in pripravlja prihodnost za naše otroke in vnuke«.

Papež je med epidemijo vodil ves svet. Njegov zdaj že znameniti govor 27. marca 2020 o krizi in epidemiji ter o tem, kako se iz nje rešiti, je nekakšno vodilo za naše srečanje.

Predsednik Skupnosti sv. Egidija je papeževo okrožnico Vsi smo bratje označil kot dokument, ki »kaže na prihodnost sveta, saj je epidemija pokazala, da niti narodi niti posamezniki sami ne gredo nikamor. Še vedno smo v izjemno ranljivem položaju. Edini odgovor, ki ga lahko damo po tej hudi krizi, je prav ta, da skupaj hodimo in gradimo temelje univerzalnega bratstva. Seveda vsak v svoji različnosti, toda enotni, upoštevajoč in misleč predvsem na tiste narode in ljudi, ki so najbolj v težavah in ki so jih velike svetovne družbe doslej v določenem smislu odrivale na rob ali zavračale. Zato je ta okrožnica prava podlaga za gradnjo jutrišnjega sveta v pozitivnem smislu.«

Nalaganje
Nazaj na vrh