Papež Frančišek pozval k zaščiti življenja, ki naj ga ‘ne ogrožajo lažni maliki’
Papež Frančišek pozval k zaščiti življenja, ki naj ga ‘ne ogrožajo lažni maliki’
Pred več deset tisoč udeleženci je papež Frančišek poudaril, da sveta ne smemo graditi brez vere v Boga. To je večna utvara človeka in spominja na gradnjo Babilonskega stolpa. “Če se ččlovek želi uveljaviti tako, da se zapre v svojo sebičnost in se postavi na mesto Boga, na koncu žanje smrt.” Kristjani bi se morali proti temu obrniti s svojimi dejanji in pričevanjem žive vere. Po papeževih besedah namreč nismo sanjači, ki bi ‘živeli v oblakih’ in onkraj resničnosti. “Kdor pusti, da ga vodi Sveti Duh, je realist, pravilno zna oceniti in presoditi stvarnost in na ta način tudi obrodi sadove”, je prepričan papež.
Bog nam je z desetimi zapovedmi pokazal pot v resnično svobodno, izpolnjeno življenje. Zapovedi ne pomenijo ‘slavospev odpovedim, pač pa iskren ‘da’ Bogu in ljubezni’. Z Jezusom se je Bog ljudem predstavil kot Bog življenja, je dejal papež Frančišek. “Recimo da ljubezni in ne sebičnosti, recimo da življenju in ne smrti, recimo da svobodi in ne suženjstvu številnim božanstvom našega časa; z enim stavkom, recimo da Bogu, ljubezni, življenju in svobodi, saj tako ne bomo nikoli razočarani, je sveti oče pozval zbrane vernike.
Pred bogoslužjem se je Frančišek v vročem poletnem dopoldnevu s papamobilom zapeljal med množico romarjev na Trgu sv. Petra in po Ulici sprave. Ob tem je pozdravil tudi več sto motoristov, ki so se v Rimu zbrali na srečanju lastnikov motornih koles Harley-Davidson.
Pred molitvijo angelovega češčenja pa je papež počastil še spomin Odoarda Focherinija, ki je bil dan pred tem razglašen za blaženega. Focherini, ki je leta 1944 umrl v enem izmed nemških koncentracijskih taborišč, je več sto judom pomagal pri begu v Švico in jih s tem rešil gotove smrti. Časnikarja in očeta sedmih otrok so zaprli iz sovraštva do njegove katoliške vere. V taborišču je umrl v starosti 37 let zaradi nepojasnjene zastrupitve krvi.
Foto: splet
Podprite Družino!
Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.
Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.
Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.
Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.
Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB
Sklic: 00 76805
Hvala že v naprej za vaš prispevek!
Uredništvo spletnega medija Družina