Pravljica se nadaljuje: slovenski košarkarji v polfinalu Tokia

Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 03.08.2021 / 13:32
Ustavi predvajanje Nalaganje
Slovenska košarkarska pravljica v Tokiu se nadaljuje. FOTO: Hendrik Osula/FIBA

Slovensko moško košarkarsko reprezentanco le še korak loči od olimpijske kolajne. Po gladki zmagi s 94:70 (66:54, 44:37, 25:14) nad četrtfinalno tekmico Nemčijo jo namreč v četrtkovem polfinalu turnirja v Tokiu čakajo Francozi.

Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića, ki so tudi na stavnicah veljali za favorite, tako ostajajo neporaženi na krstnem nastopu med olimpijsko druščino. Uvodoma je na parket stopila peterka Jaka Blažič, Zoran Dragić, Luka Dončić, Vlatko Čančar in Mike Tobey.

Nemci nazadnje vodili pri 32:31

Izenačene so bile zgolj uvodne minute, ko so Nemci nazadnje vodili z 10:8, že do konca prve četrtine pa so Slovenci ušli za 11 točk. Nato se je na drugi strani s tremi zaporednimi trojkami prebudil Maodo Lo in zrežiral kratek preobrat, Nemčija je bila zadnjič na tekmi spredaj pri izidu 32:31.

Slovenija : Nemčija 94:70 (66:54, 44:37, 25:14)

Slovenija: Rupnik, Nikolić, Prepelič 9, Murić 3, Tobey 13 (1:2), Blažič 9 (2:2), Hrovat, Dimec 5 (1:2), Z. Dragić 27, Čančar 8 (5:5), Čebašek, Dončić 20 (2:2).

Nemčija: Bonga 9, Saibou 6, Lo 11, Giffey 10 (2:4), Wimberg 3, Voigtmann 6 (1:2), Benzing, Wagner 9 (4:4), Wank, Barthel 7, Thiemann 2 (2:2), Obst 7 (1:1).

V zadnji četrtini delni izid 12:0

Na glavni odmor so poznejši zmagovalci odšli z zalogo sedmih točk, v drugi polovici dvoboja pa naskok le še plemenitili in z delnim izidom 12:0 v zadnji četrtini dokončno zlomili tekmeca. Največja razlika na tekmi je bila 26 točk (pri rezultatu 91:65 in 94:68).

Zoran Dragić je bil prvo ime tekme. FOTO: Hendrik Osula/FIBA

Slovenci boljši v vseh prvinah

Slovenci so bili prepričljivo boljši v vseh prvinah igre: v metu iz igre (54 %:38 %), številu trojk (15:12), skokih (40:28), podajah (19:15), odvzetih žogah (12:10), imeli pa so nekoliko večje število neizsiljenih napak (12:10).

27 točk Zorana Dragića

Točkovno je izstopal Zoran Dragić, ki je bil nezgrešljiv pri metu za dve točki (6:6), dodal še pet trojk in se ustavil pri 27 točkah, 6 skokih, 4 podajah in 3 odvzetih žogah. Luka Dončić se je znova približal trojnemu dvojčku z 20 točkami, 11 asistencami in 8 skoki, Mike Tobey je zbral 13 točk in 11 skokov.