Športna nedelja: Timi Zajc in Ema Klinec na stopničkah

Objava: 29. 01. 2023 / 17:35
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 29.01.2023 / 18:34
Ustavi predvajanje Nalaganje
Timi Zajc je bil danes v Kulmu najuspešnejši slovenski tekmovalec. FOTO: Instagram

Slovenski skakalec Timi Zajc je na današnji tekmi v poletih na Kulmu s skokoma dolgima 234 ter 230,5 m (451,4 točke) osvojil drugo mesto, jubilejne 20. stopničke pa je v Hinterzartnu osvojila tudi Ema Klinec.

Zajca je v Kulmu prehitel le včerajšnji zmagovalec Norvežan Halvor Egner Granerud (234,5, 235 m/455,5), ki je bil najdaljši v obeh serijah, poroča STA. Tretje mesto je na domači letalnici pred 6.500 gledalci, ki so uživali tudi v lepem vremenu, osvojil Avstrijec Stefan Kraft (233, 229 m/446,4), ki je bil po prvi seriji drugi.

Tekme za svetovni pokal se prihodnji konec tedna nadaljujejo v nemškem Willingenu.

V finalu je nastopilo še pet Slovencev: Anže Lanišek je zaključil na 9. mestu (225, 221 m/408,9). Domen Prevc je bil 12. (212,5, 223/404,6), Žiga Jelar 16. (206,5, 218,5/383,9), Lovro Kos je osvojil 24. mesto. (208, 208,5/365,4). Finalni skok se je žal ponesrečil izkušenemu Petru Prevcu, rekorderju kulmske skakalnice, ki je z 19. zdrsnil na 29. mesto.

Ema Klinec je danes dosegla 20. stopničke na tekmah svetovnega pokala. FOTO: Instagram

Ema Klinec v Hinterzartnu na jubilejnih 20. stopničkah

Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec pa je tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v Hinterzartnu zasedla drugo mesto. Včeraj jo je premagala Nemka Katharina Althaus, danes pa je bila od nje močnejša Norvežanka Anna Odine Stroem, ki je bila boljša za 5,2 točke. Klinčeva, peta po prvi seriji, je v drugi seriji izvedla najdaljši skok, s čimer je osvojila drugo mesto in s tem jubilejne 20. stopničke na tekmah svetovnega pokala.

Klinčeva je v drugi seriji izvedla najdaljši skok.

Nika Križnar je danes končala na 18. mestu, na 19. ji je sledila Maja Vtič. Katra Komar je zasedla 26. mesto, Nejka Repinc Zupančič pa je z 31. žal zgrešila finale.