Oznake: Svet, Šport, Tokio 2020
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 30.08.2021 / 09:53
Ustavi predvajanje Nalaganje
To je Tirška že tretja kolajna ter slovenska 50. jubilejna s paralimpijskih iger. FOTO: Twitter

Danes je na paralimpijskih igrah v Tokiu Gorazd Tiršek v disciplini zračna puška stoje v kategoriji R4 osvojil srebrno medaljo. Boljši je bil le Šved Philip Jonsson.

V predtekmovanju je Tiršek dosegel četrti rezultat, pred njim so bili Italijan Andrea Liverani, Novozelandec Michael Johnson in Ukrajine Vasil Kovalčuk. V finalu pa je bil z odličnim nastopom vseskozi na položaju za osvojitev medalje. To si je zagotovil z zadnjimi streli, ko se je močno približal vodilnemu Švedu, ki je na koncu postavil tudi nov paraolimpijski rekord 252,8 kroga. Naš Gorazd Tiršek je za njim zaostal 0,8 kroga.

To je za našega Slovenca že tretja srebrna medalja v karieri, prejšnji je osvojil 2012 V Londonu in 2016 v Riu, skupno pa že 50. za slovenske športnike invalide na paraolimpijskih igrah, poroča STA.