Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

49. številka Družine že izšla

Za vas piše:
Darja Ovsenik
Objava: 05. 12. 2012 / 11:34
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:11
Ustavi predvajanje Nalaganje

49. številka Družine že izšla

V 49. številki o slovesnosti ob obletnici slovenskega ustanovitelja dunajskih dečkov na Dunaju, ambulanti za osebe brez obveznega zdravstvenega zavarovanja, intervju z Alešem Mavrom o nedavnih protestih in intervju z mladinskim pisateljem Alessandrom D'Avenio. Na koncu vas bodo v smeh spet spravile anekdote Janeza Grila.

Ljudem vračajo izgubljene pravice

»Kot dostikrat skupaj z našimi zdravniki prostovoljci ugotavljam, je nepopisno težko, ko se človek znajde v eksistenčnih in socialnih težavah, ampak ko se le tem pridružijo še zdravstvene tegobe in ob tem človek nima dostopa do zdravstvenih storitev (pa je še prej družbi plačeval vse prispevke), ki naj bi bile univerzalne v vsaki sodobni družbi, je pravzaprav zelo žalostno in predvsem tragično,« pove koordinator socialnih programov pri Nadškofijski karitas Maribor Boštjan Cvetič, ki meni, da je ambulanta Karitas že nekaj let nujnost, brez katere bi marsikdo ostal brez zdravstvenega varstva.

Konec neke ere

Robert Petkovšek komentira volilno (po)dogajanje in nedavne proteste: »Delo novega predsednika se bo začelo pri zapuščini starega, na pogorišču, ki ga za seboj pušča ulični vandalizem. Problem vandalizma se ne začenja na ulici, ampak na najvišji ravni, v idejah in vizijah, ki jih uteleša funkcija predsednika.«

Preobleči se je treba

Robert Friškovec se ob vrstici iz nedeljskega odlomka sprašuje, zakaj nam nekristjani tako pogosto očitajo dvoličnost med zunanjostjo in življenjem: »Na zunaj smo urejeni in lepi, pri vsaki sveti maši – vsaj ob nedeljah – smo videti kot 'pušeljc,' a dejanja v življenju se mogoče ne morejo primerjati s tisto lepo obleko, ki smo jo nadeli, ko smo stopili pred Gospoda. Že pri sami sveti maši se vidi, da smo napravljeni lepše, kakor je naš izraz na obrazu.«

Vsako nasilje je nelegitimno

Dr. Aleš Maver o nasilnih protestih in dolžnostih izvoljenih politikov: »Predsednik je očitno računal, da mu bo uspelo zajahati protestni val in bo javnost v njem prepoznala »neobremenjenega« politika, ki nima z elitami, proti katerim so protesti uperjeni, nič. O legitimnosti protestov kot takih seveda ni nobenega dvoma, v tem delu se je potrebno strinjati s predsednikom. Nelegitimno je vsako nasilje, ki jih spremlja.«

Lažno spravno upanje?

V tednu pred drugim krogom predsedniških volitev so priredili javni pogovor o spravnem procesu v slovenskem prostoru, ki se ga kljub vabilu ni udeležil noben od predsedniških kandidatov, kar pa ne pomeni, da gre za obrobno vprašanje, je ugotavljal moderator Jože Možina: »Mnogim narodom se zgodovina vrača, neprestano se obnavljajo vzorci tistega slabega, kar so želeli prikriti in zamolčati, a se kmalu ponovi s podvojeno močjo.«

Ljubezen – pisarna, odprta vsak dan v letu

V intervjuju je mladinski italijanski pisatelj Alessandro D'Avenia, ki ga je založba Družina gostila na knjižnem sejmu, odstiral pogled na rodno Sicilijo in mafijo, mladino, ljubezen in poučevanje: »Prijaznost je zame del vsakega človeka. Za avtoriteto ti ni treba biti antipatičen. Jezus je imel avtoriteto zaradi dejstva, da je ljubil ljudi in zaradi te ljubezni ni dajal popustov. Ljubezen je namreč dokazovanje. Ker te imam tako zelo rad, ti bom pomagal, da boš dosegel to.«

Izšla je tudi medijska priloga Kažipot.


Foto: Ksenja Hočevar

Kupi v trgovini

Oče, zgodi se tvoja volja
Molitveniki
1,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh