Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 26.07.2021 / 11:00
Ustavi predvajanje Nalaganje
Benjamin Savšek je olimpijski prvak. FOTO: FB Slovenia Olympic Team

Kanuist Benjamin Savšek je za več kot tri sekunde ugnal vso konkurenco in pri 34 letih osvojil olimpijsko zlato ter s tem nadgradil naslov evropskega in svetovnega prvaka.

V finalu je nastopilo deset najhitrejših, drugega najhitrejšega, Čeha Lukasa Rohana pa je ugnal za več kot tri sekunde.

Odličen na evropskih in svetovnih prvenstvih

Novopečeni olimpijski prvak je številnih naslovom evropskega in svetovnega prvaka dodal še najžlahtnejše odličje z olimpijskih iger. Pred letošnjimi igrami je bil že šesti leta 2016 v Braziliji in osmi v Londonu pred devetimi leti. Po zmagi je za TV SLO dejal: "Najprej sem pomislil na to, da mi je v finalu uspela res vrhunska vožnja. Za mano je neprespana noč, ker sem celo noč razmišljal o finalu. Odvalil se mi je kamen od srca, saj sem dolgo časa garal za tole."

Tretja medalja za kajakaše in kanuiste

S Savškovim zlatom ima Slovenija tri medalje z olimpijskih iger na divjih vodah. Andraž Vehovar je že leta 1996 v Atlanti osvojil srebro, prav tako Peter Kauzer v Riu pred petimi leti.