Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Čudežna rešitev cerkve

Karlo Smodiš
Za vas piše:
Karlo Smodiš
Objava: 20. 09. 2023 / 08:07
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 20.09.2023 / 08:13
Čudežna rešitev cerkve
Posvetitev cerkve v Košakih pred 25-leti. FOTO: Anita Kirbiš

Čudežna rešitev cerkve

Srebrni jubilej Slomškove župnije Maribor - Košaki.

Letošnje leto je posebej pomembno za našo košaško župnijo, saj praznuje 25 let svojega delovanja. Ustanovljena je bila 15. avgusta 1998 z ustanovno listino tedanjega mariborskega škofa msgr. dr. Franca Krambergerja. Njen prvi župnik, frančiškan, blagopokojni p. Franci Pivec, je zbral prvo ekipo zvestih in delavnih sodelavcev, s katerimi je postavil temelje naši župniji vse do današnjih dni. Po njegovi smrti leta 2008 je župnija doživljala velike preizkušnje in viharje.

V času župnikovanja Igorja Ignacija Novaka pa smo uspeli s pomočjo celotne Slovenije viharje prestati. Slomškova cerkev je bila leta 2015 rešena pred prisilno prodajo in leta 2019 po rokah sedanjega mariborskega nadškofa metropolita msgr. Alojzija Cvikla tudi posvečena. Ob tem smo zelo močno čutili navzočnost našega župnijskega zavetnika bl. škofa Antona Martina Slomška. Prepričani smo, da je njegova priprošnja bistveno pripomogla, da je bila naša župnijska cerkev obvarovana najhujšega. V srcih imamo gotovos...

Prispevek je dostopen samo na naročnike Družine.

Nazaj na vrh