Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 23.03.2024 / 13:13
Ustavi predvajanje Nalaganje
Izjemna vožnja je uspela tudi naši Ilki Štuhec, ki je bila druga. FOTO: FB Ilka Štuhec

V Saalbach-Hinterglemmu v Avstriji je Ilka Štuhec zasedla drugo mesto na zadnjem ženskem smuku sezone 2023/24 svetovnega pokala v alpskem smučanju. Zmagala je Avstrijka Cornelia Hütter, ki je s tem tudi osvojila mali kristalni globus za skupno zmago v smukaškem seštevku. Tretje mesto je pripadlo Italijanki Nicole Delago.

Zaostanek Štuhec na drugem mestu je znašal zgolj 17 stotink sekunde. Mariborčanka je osvojila karierne 22. stopničke v svetovnem pokalu, prve v tej sezoni.

Do finala vodilna smukačica Švicarka Lara Gut-Behrami je na zadnji ženski tekmi sezone v Saalbachu četrti kristalni globus v sezoni zapravila za 28 točk. Zadnji smuk je končala brez točk na 17. mestu. Na finalu sezone točke podelijo zgolj najboljši petnajsterici.

Sezono končala kot osma smukačica sezone

Štuhec je z današnjim drugim mestom krepko popravila uvrstitev v končnem smukaškem seštevku. Sezono je končala kot osma smukačica sezone. Pred današnjo tekmo je bila na 13. mestu.

Na sporedu je le še nedeljski moški smuk, na katerem bo od Slovencev tekmoval Miha Hrobat.