Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 10.07.2022 / 18:06
Ustavi predvajanje Nalaganje
Tadej Pogačar še vedno v prednosti. FOTO: Posnetek zaslona

Luksemburžan Bob Jungels AG2R Citroen je zmagovalec devete etape kolesarske dirke po Franciji. Devetindvajsetletnik je bil po dolgem samostojnem begu najmočnejši iz skupine ubežnikov, v ozadju pa je Tadej Pogačar skupaj z ekipo UAE Team Emirates ubranil rumeno majico vodilnega in v primerjavi z večino tekmecev znova pridobil nekaj sekund.

Po petem mestu v etapi ima Pogačar v skupnem seštevku še naprej 39 sekund naskoka pred prvim zasledovalcem, Dancem Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma), ki je etapo končal tik za dvakratnim zaporednim zmagovalcem Toura.

Roglič danes štirinajsti

Tretji je v skupni razvrstitvi Britanec Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), ki je izgubil tri sekunde ter zaostaja 1:17. Drugi slovenski as Primož Roglič (Jumbo-Visma) je bil danes 14., v skupnem seštevku pa je pridobil dve mesti in je zdaj 11. Za rojakom v rumenem zaostaja 2:52 minute, navaja STA.

Četrta najdaljša etapa letošnjega Toura je imela hkrati tudi četrto največjo vsoto višinskih metrov (3743m).

Nadaljevanje v torek

V ponedeljek bo na 109. Touru drugi prost dan, v torek pa se bo dirka nadaljevala z gorsko etapo v Alpah od Morzina do Megeva (148,1 km).

Zadnji klanec do cilja bo sicer dolg kar 19,2 km, a ima povprečni naklon zgolj 4,1 odstotka.