Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Kako se lotiti nakupa otroškega kolesa?

Za vas piše:
Tereza Mohar
Objava: 21. 08. 2021 / 00:30
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 18.08.2021 / 11:53
Ustavi predvajanje Nalaganje
Kako se lotiti nakupa otroškega kolesa?
Kolesarjenje ni postalo le priljubljen šport, ampak nam predstavlja tudi možnost zdravega gibanja in sprostitve v naravi ali v mestu. FOTO: Shutterstock.

Kako se lotiti nakupa otroškega kolesa?

Nekaj preprostih nasvetov, na kaj moramo biti pozorni, če smo se odločili, da kupimo kolo.

Koronavirus je prinesel veliko sprememb v naša življenja. Med drugim tudi to, da smo se zavoljo lastnega zdravja začeli izogibati množičnim prevoznim sredstvom. 

V zadnjem času lahko na cesti tako opazimo občutno več kolesarjev, tudi tistih, ki prej niso bili vajeni kolesarjenja. Morda pa so h kolesarski vročici pripomogli tudi športni uspehi naših kolesarjev s Tadejem Pogačarjem in Primožem Rogličem na čelu.

Kadar kupujemo kolo za otroke …

Vse več družin se v zadnjem času odloča za kolesarske podvige. Morda tudi vaš otrok potrebuje novo kolo ali pa otroško kolo kupujete prvič, zato se odločate, kakšno kolo izbrati, da bo kar najbolj primerno.

Pri nakupu je pomembna velikost kolesa, pa tudi to, da je kolo čim bolj kakovostno in prilagojeno vašemu otroku. Otroško kolo mora biti prilagojeno otrokovi starosti, telesni višini in temu, kako dobro obvlada vožnjo s kolesom. 

Ali se otrok šele uči vožnje s kolesom ali jo že dobro obvlada? Ali za vožnjo še potrebuje pomožna kolesca? Se bo s kolesom vozil zgolj v okolici doma ali se boste odpravili na daljši kolesarski izlet?

Od vsega naštetega je odvisno, kakšen model bi bil najbolj primeren za vašega otroka. Pri kolesih za odrasle se model določi glede na velikost okvirja, medtem ko je pri otroških kolesih drugače, saj se model določi glede na velikost koles oziroma pnevmatik. Pri nakupu otroškega kolesa je poleg otrokove starosti dobro upoštevati tudi njegovo višino.

Prav je, da se pri vožnji s kolesom priporočite sv. Krištofu, še posebej pa zavetnici kolesarjev. To je Devica Marija iz Ghisalla pri Magregliu, blizu jezera Como v Italiji. Priporočimo se ji tudi mi na kolesarskih podvigih. FOTO: Pexels. 

Starši včasih radi kupijo malo večje kolo, saj vedo, da bo otrok hitro zrasel in bo spet treba kupiti novega, a strokovnjaki opozarjajo, da to ni najbolj pametno, saj se na prevelikem kolesu otrok lahko počuti manj varnega. 

Veliko pomembnejše je, da je velikost otroškega kolesa takšna, da otrok kolo lahko obvladuje. Tako bo tudi vožnja s kolesom precej bolj varna in brezskrbna.

Pred kolesarskim izletom

Ne glede na to, za kakšno kolo se boste odločili, je bistvenega pomena, da pazite na svoje zdravje in na varnost v cestnem prometu. Če se boste odpravili na družinski izlet, vam Slovenija ponuja kar nekaj zanimivih lokacij za kolesarjenje, ki jih lahko združite z raziskovanjem kotičkov naše dežele. 

Pripravite lahko izlet do jezera, zgodovinske znamenitosti, otroškega igrišča ali turistične kmetije. Poskrbite za ustrezno hrano in pijačo, ter si vmes vzemite dovolj časa za počitek, da boste na kolesarskem izletu vsi uživali. 

Ko kolesarite, ne pozabite na zaščitno opremo, pri kateri je najpomembnejša kolesarska čelada. Vsaj za otroke pa spadajo med obvezno kolesarsko opremo tudi komolčni in kolenski ščitniki.


Prispevek je bil v celoti objavljen v tedniku Naša družina (34/2021). 

Kupi v trgovini

Vzgoja za ljubezen
Osebna rast
8,80€
Nalaganje
Nazaj na vrh