Oznake: Šport
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 22.01.2022 / 18:59
Ustavi predvajanje Nalaganje
Anže Lanišek v svetovnem pokalu po današnjem drugem mestu v skupnem seštevku zaseda peto mesto. FOTO: FB Smučarska zveza Slovenije – SloSki.si

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih je najboljši slovenski skakalec te zime Anže Lanišek osvojil drugo mesto. Cene Prevc in Lovro Kos sta preizkušnjo končala na šestem oziroma sedmem mestu.

Po prvi seriji je slovenskim orlom kazalo še veliko bolje, saj je Lanišek vodil, Kos je bil drugi, Timi Zajc, Cene in Peter Prevc pa so se zvrstili med šestim in osmim mestom.

Druga serija premešala karte

Lanišek je s finalnim skokom na koncu pristal na drugem mestu. Zmagal je Nemec Karl Geiger, ki je prevzel mesto vodilnega v skupnem seštevku. Tretji je bil še en Nemec, Markus Eisenbichler. Lovro Kos je s tretjega mesta padel na sedmo, Timi Zajc s šestega na 18., Peter Prevc pa s sedmega na 12. Do točk je prišel še Žiga Jelar s 16. mestom.