Oznake: Šport
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 19.07.2021 / 07:39
Ustavi predvajanje Nalaganje
Slovenci so v finalu strli favorizirane Ruse. FOTO: FB stran Odbojkarske zveze Slovenije

Slovenska reprezentanca do 17 let je na evropskem prvenstvu v Albaniji osvojila naslov evropskih prvakov.

Za prihodnost slovenske odbojke se očitno ne gre bati. Po zelo uspešnem premiernem nastopu članske reprezentance v Ligi narodov, so mladi odbojkarji do 17 let v velikem finalu v Tirani s kar 3:0 (23, 21, 23) premagali izbrano vrsto Rusije.

»Tega uspeha nismo pričakovali«

Slovenski selektor Iztok Kšela je po osvojitvi zlatega odličja svojih varovancev iskreno priznal, da se ni nadejal takega uspeha: »Mislim, da je bila naša ekipa danes boljši nasprotnik. Dobro smo se pripravili na tekmece, saj smo proti njim igrali že v skupinskem delu tekmovanja. Za samo prvenstvo se sicer nismo imeli možnosti veliko pripravljati, a smo nato na turnirju iz tekme v tekmo rastli ter stopnjevali ritem in prav v finalu prikazali našo najboljšo predstavo. Moram biti iskren, tega uspeha nismo pričakovali. Presrečni smo. Rad bi pohvalil to izjemno generacijo fantov, ki je visoko motivirana in pripravljena garati. Verjamem, da je za njih meja le nebo.«