Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Uspeh katoliških šol na Otoku

Objava: 18. 01. 2011 / 08:15
Oznake: Cerkev, Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:05
Ustavi predvajanje Nalaganje

Uspeh katoliških šol na Otoku

Katoliške šole v Angliji in Walesu nudijo boljšo izobrazbo v primerjavi z ostalimi vzgojno-izobraževalnimi ustanovami.

Katoliške šole v Angliji in Walesu nudijo boljšo izobrazbo v primerjavi z ostalimi vzgojno-izobraževalnimi ustanovami, predvsem kar se tiče osebnostnega razvoja učencev. Kot poročajo pri vatikanskem radiu, je Katoliška izobraževalna služba za Anglijo in Wales v začetku minulega tedna namreč izdala dva dokumenta o vzgojno-izobraževalnih ustanovah na območju Anglije in Walesa: v enem so zbrani podatki popisa po šolah in kolidžih za leto 2009, drugi dokument pa je poročilo z naslovom 'Dodatna vrednost: razločevalni prispevek katoliških kolidžev in šol v Angliji'.

Poročilo izpostavlja, da so katoliške šole vedno nadpovprečno ocenjene, kar izpostavlja tudi vladni urad za določanje vzgojno-izobraževalnih standardov. Kot je zatrdil škof Malcolm McMahon, predsednik Katoliške izobraževalne službe za Anglijo in Wales, oba dokumenta jasno dokazujeta, da katoliška vzgoja in izobraževanje predstavljata pomemben prispevek k prihodnosti družbe. Dodal je, da je tudi denar, namenjen katoliškim šolam, zelo dobro uporabljen.

Predsednica omenjene službe Oona Stannard pa je zatrdila, da je delo katoliških šol še posebej visoko ocenjeno na področju osebnostnega razvoja. Doseganje pozitivnih rezultatov ne gre le v korist učencev, katerih trideset odstotkov ni katoličanov, ampak prav tako kaže, da Cerkev preko katoliških šol vlaga v boljšo prihodnost celotne družbe. Kot je izpostavljeno v poročilu, je na področju osebnostnega razvoja in blaginje posebej visoko ovrednoten duhovni, moralni, socialni in kulturni razvoj učencev, visoko ocenjeno pa je tudi učenčevo počutje pri pouku, njegovo obnašanje in pozitiven prispevek, ki ga daje lokalni skupnosti. Omenjena kategorija, v kateri so katoliške šole pokazale veliko prednost v primerjavi z ostalimi vzgojno-izobraževalnimi ustanovami, vpliva na druge elemente, kot so zdrav način življenja, oblike pomoči, obnašanje in ekonomska blaginja.

Triinsedemdeset odstotkov katoliških srednjih šol je bilo ocenjenih kot odličnih ali dobrih, v primerjavi s šestdesetimi odstotki javnih šol, kot odličnih je bilo ocenjenih štiriinsedemdeset odstotkov osnovnih šol, v primerjavi s šestinšestdesetimi odstotski javnih osnovnih šol. Poročilo dodaja, da ti rezultati kažejo tudi na družbeno raznolikost znotraj katoliških šol, saj je odstotek otrok, ki prejemajo pomoč, kot je denimo zastonj obrok, v katoliških in javnih šolah enak. V primerjavi z ostalimi šolami katoliške kažejo tudi visoko etnično raznolikost.

Pomemben del poročila predstavlja poglavje o dodatni vrednosti katoliških šol. Kot je bilo rečeno na predstavitvi dokumenta, podatki kažejo, da katoliške šole delujejo izredno dobro. Posebej pa so bili izpostavljeni trije elementi. Prvi je vzdrževanje visoke kvalitete, ki jo učenci prejemajo vse od začetka šolanja, drugi je visoka kvaliteta vseh vidikov vodenja, tretji in najpomembnejši element pa kaže na družbeni prispevek katoliških šol, ki je vedno ovrednoten visoko nad povprečjem. Kot je zatrdila Stannardova, so v spoprijemanju z izobraževalnimi izzivi 21. stoletja katoliške šole nedvomno del rešitve in ne problem.

Kupi v trgovini

Kako zagovarjati vero brez povzdigovanja glasu
Družbena vprašanja
19,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh