Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

16. Poletni orgelski ciklus: koncert ob 20-letnici orgel v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje – »Spomin na rojevanje velenjske kraljice«

Datum: 13. 10. 2017
Ura: 19.30
Trajanje: 13.10.2017
Objava: 13. 10. 2017
Ura: 19.30
Trajanje: 13.10.2017
Oznake: Dogodek
Lokacija: Velenje
Ustavi predvajanje

16. Poletni orgelski ciklus: koncert ob 20-letnici orgel v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje – »Spomin na rojevanje velenjske kraljice«

16. Poletni orgelski ciklus: koncert ob 20-letnici orgel v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje – »Spomin na rojevanje velenjske kraljice«
Peti koncert bo v petek, 13. oktobra, ob 19.30 v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje v Velenju. Tokrat bo na sporedu koncert ob 20-letnici orgel v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje z naslovom »Spomin na rojevanje velenjske kraljice«.
V 16. Poletnem orgelskem ciklusu, ki bo potekal od 28. maja do 13. oktobra, se bo zvrstilo pet odličnih koncertov.

Peti koncert bo v petek, 13. oktobra, ob 19.30 v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje v Velenju. Tokrat bo na sporedu koncert ob 20-letnici orgel v orgelski dvorani Glasbene šole Velenje z naslovom »Spomin na rojevanje velenjske kraljice«.





Nastopajo:

Marjeta Urbanič Rudolf je svojo orgelsko pot pričela v Velenju pri mag. Emi Zapušek. Po uspešno opravljeni maturi je študij nadaljevala v nemškem Freiburgu pri Zsigmondu Szathmaryu (orgle) in F. Yuki-Weber (klavir), nato še v Stuttgartu pri Bernhardu Haasu (orgle) in Ulrichu Molsenu (glasbena pedagogika). V času šolanja je bila nagrajenka različnih tekmovanj. Trenutno poučuje klavir in orgle na glasbeni šoli Karol Pahor Ptuj, koncertira kot solistka in v komornih zasedbah. Ustanovila je glasbeni atelje »BACH«, ki skrbi za aktivno glasbeno življenje.

Tjaša Drovenik je pričela s poukom orgel v Glasbeni šoli Rogaška Slatina pri prof. Andreji Krklec in nadaljevala na Umetniški gimnaziji v Velenju pri mag. Emi Zapušek. Na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu je zaključila Bachelor-študij orgel ter instrumentalno-pevske pedagogike pri prof. Ulrichu Waltherju. Trenutno zaključuje magistrski študij orgel v Gradcu. Koncertira v Sloveniji in Avstriji. Na pedagoškem področju je aktivna kot vodja orgelskih delavnic za otroke, tako v Avstriji, kot tudi v Sloveniji.

Marko Motnik je zaključil Srednjo stopnjo glasbene šole Velenje, na oddelku za orgle, v razredu mag. Eme Zapušek. Nato se je odpravil na Dunaj, kjer je na Univerzi za glasbo diplomiral iz orgel, čembala in inštrumentalne pedagogike. Na dunajski univerzi je doktoriral tudi iz muzikoloških znanosti. Izpopolnjeval se je na mojstrskih tečajih po Evropi ter nastopal doma in na tujem. Na tekmovanjih mladih slovenskih glasbenikov je prejel več nagrad. Danes se udejstvuje predvsem kot muzikolog in je zaposlen v arhivu dunajskega Glasbenega združenja.

Tomaž Sevšek Šramel se je v Glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje pričel učiti orgle pri mag. Emi Zapušek. Na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu je študiral orgle pri Zsigmondu Szathmaryju in čembalo pri Robertu Hillu. Dodatno se je izobraževal na Eastman School of Music v Rochestru (ZDA) pri Davidu Higgsu in Arthurju Haasu. Soustanovil je ansambel za staro glasbo musica cubicularis in zavod Harmonia Antiqua Labacensis. Poučuje orgle ter čembalo in je aktiven organizator glasbenega življenja. Kot koncertni solist in komorni glasbenik se intenzivno posveča glasbi za različne instrumente s tipkami.

Nina Frank se je orgle pričela učiti pri mag. Emi Zapušek, študij nato nadaljevala na salzburškem Mozarteumu, na Kraljevi danski akademiji za glasbo v Kopenhagnu, na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu in na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Na državnih in mednarodnih tekmovanjih mladih glasbenikov je prejela več nagrad. Posnela je tudi prvo zgoščenko s slovensko orgelsko glasbo. Poleg koncertiranja se posveča predvsem pedagoškemu delu. Orgle in komorno glasbo poučuje na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana ter na Glasbeni šoli Nova Gorica.

Andreja Golež Gruden je svojo orgelsko pot začela na Glasbeni šoli v Velenju pri mag. Emi Zapušek. Študij orgel je nadaljevala na Univerzi za glasbo na Dunaju, na konservatoriju za glasbo v Parizu in na Univerzi za glasbo v Salzburgu. Je nagrajenka slovenskih in tujih tekmovanj, koncertna orglavka, veliko se posveča tudi komorni glasbi. Od leta 2014 je predsednica Slovenskega orgelskega društva. Orgle poučuje na Glasbeni šoli Velenje in Orglarski šoli Celje.

Barbara De Costa je osnovno in srednje glasbeno izobraževanje zaključila na Glasbeni šoli Velenje, diplomirala na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Grazu, na področju čembala in stare glasbe pa na deželnem konzervatoriju Johann-Josef-Fux v Grazu. Je dobitnica nagrad na državnih in evropskih tekmovanjih mladih glasbenikov, kot solistka koncertira doma in v tujini, sodeluje pri različnih domačih in mednarodnih projektih s področja organologije, ter poučuje orgle in čembalo na Glasbeni šoli Velenje.

Izidor Ostan je zaključil 3. letnik orgel pri profesorici Andreji Golež Gruden na Umetniški gimnaziji Velenje. Leta 2012 je na državnem tekmovanju TEMSIG dosegel zlato plaketo. Tri leta kasneje je na istem tekmovanju dosegel 2. nagrado. Leta 2016 je prejel 100 točk na mednarodnem tekmovanju Svirel v Novi Gorici. Tudi leta 2017 se je udeležil istega tekmovanja in bil prav tako prvi v svoji kategoriji. Redno nastopa in se udeležuje orgelskih tečajev.

Neža Ulaga je svojo glasbeno pot začela v Laškem z učenjem klavirja pri Mojci Lukmar. V zadnjem razredu osnovne šole se je seznanila z orglami, pričela z izobraževanjem v glasbeni šoli v Velenju in nato še isto leto opravila sprejemne izpite za srednjo stopnjo. Letos zaključuje četrti letnik Umetniške gimnazije Velenje, z glavnim predmetom orgle, pri mag. Emi Zapušek. V letih orgelskega izobraževanja se je udeležila več tekmovanj. Leta 2015 je na regijskem tekmovanju osvojila najvišje število točk med tekmovalci in zlato plaketo. Istega leta je na tekmovanju TEMSIG prejela srebrno priznanje ter tretjo nagrado, v letu 2016 pa je na tekmovanju Svirel v Novi Gorici zopet prejela najvišje število točk v svoji kategoriji in zlato priznanje. Dodatno se izobražuje pri priznanih evropskih orgelskih profesorjih kot so: Pavel Kohout, Hannfried Lucke, Gunther Rost, Ulrich Walter in Klaus Kuchling. Redno sodeluje v različnih komornih zasedbah, z glasbo pa se ukvarja tudi v domačem Laškem. Med drugim vodi veroučni pevski zbor Martin in vokalno skupino Lilija. Je članica vokalne skupine Zarja-Laško in Mešanega mladinskega pevskega zbora Šolskega centra Velenje. Po končani umetniški gimnaziji si želi študirati orgle v tujini.

Jernej Mazej je po orgelskih začetkih v Sloveniji (program glasbene šole ter glasbene gimnazije pod mentorstvom mag. Eme Zapušek na GŠ Velenje, I. nagrada in zlata plaketa na TEMSIG-u, večletno dodatno izobraževanje pri prof. Tomažu Sevšku, redno sodelovanje na številnih mojstrskih tečaji pri priznanih tujih profesorjih: M. Bouvard, J. Essl, M. Kapsner, H. Lucke, M. Schmeding, R. Scholz, Z. Szathmary, J. Tůma…) študiral koncertno smer orgel na Universitat Mozarteum Salzburg v razredu prof. Hannfrieda Luckeja. BA-stopnjo je sklenil po treh letih (novembra 2014), junija 2016 je opravil diplomo Master of Arts, z odliko. Že tekom celotnega študija je redno deloval tudi kot učitelj orgel na večih slovenskih glasbenih šolah. Zadnja leta poučuje orgle na GBŠ Antona Martina Slomška v Mariboru. Hkrati je zaposlen na Universitat Mozarteum Salzburg – od jeseni 2013 na Oddelku za muzikologijo kot Studienassistent pri dr. Joachimu Bruggeju, od oktobra 2016 pa asistira tudi v orgelskem razredu prof. Hannfrieda Luckeja. Kot koncertni organist je dejaven doma in v tujini. Deluje tudi kot cerkveni glasbenik.

SOD_16_poletni_orgelski_ciklus_WEB.pdfSOD_16_poletni_orgelski_ciklus_WEB.pdf

Podprite Družino!

Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.

Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.

Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.

Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.

Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB

Sklic: 00  76805



Hvala že v naprej za vaš prispevek!

Uredništvo spletnega medija Družina 

Kupi v trgovini

Novo
Kje najti srečo?
Duhovna rast
24,90€

Imaš zanimiv dogodek?

Deli ga z nami.

Dodaj dogodek

Novosti v knjigarni

Novosti v trgovini

Nazaj na vrh