Objava: 03. 09. 2022 / 19:37
Čas branja: 1 minuta
Nazadnje Posodobljeno: 03.09.2022 / 19:42
Ustavi predvajanje Nalaganje
Domači odbojkarji so imeli na svoji strani polno in glasno dvorano. FOTO: Facebook

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je prvič v zgodovini uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, potem ko je v osmini finala v Ljubljani po današnji izvrstni tekmi še drugič v nekaj dnevih premagala Nemčijo, tokrat je zmagala s 3:1.

Nemci so pričakovali, da se bodo slovenskim tekmecem na drugi tekmi bolje upirali in so tudi se: kot poroča STA, so pokazali precej boljšo igro kot minuli torek. Tokratni obračun so bolje začeli kot prvi, nato tudi dobili tretji niz, toda v četrtem so bili uspešnejši domači, ki so imeli na svoji strani polno in glasno dvorano.

Slovenci se bodo v sredo, 7. 9., v četrtfinalu v Ljubljani pomerili z zmagovalcem dvoboja med Nizozemsko in Ukrajino, ki bo na sporedu v ponedeljek.

Slovenci so v prvih dveh nizih odlično servirali, bili odlični v bloku, njihova igra ni napovedovala, da bi lahko zašli v težave, v tretjem nizu pa pravega pritiska s servisom ni bilo več. Pač pa so Nemci s svojimi začetnimi udarci povzročili precej težav slovenskemu sprejemu: s servisi se je tokrat najbolj izkazal nemški kapetan Lukas Kampa, ki je v končnici tudi poskrbel, da je bilo treba igrati četrti niz, v katerem pa varovanci Gheorgeja Cretuja niso dovolili presenečenja, čeprav ga niso dobili zlahka.