Zapri
Iskanje

Danes gre zares, na dirki tudi Pogačar in Mohorič

Za vas piše:
Marko Mesojedec
Objava: 15. 06. 2022 / 07:16
Oznake: Slovenija, Šport
Čas branja: 4 minute
Nazadnje Posodobljeno: 15.06.2022 / 07:43
Ustavi predvajanje Ustavi predvajanje

Danes gre zares, na dirki tudi Pogačar in Mohorič

Danes gre zares, na dirki tudi Pogačar in Mohorič
Dirka po Slovenija bo potekala od danes do nedelje. FOTO: Tour of Slovenia
Z današnjo prvo etapo od Nove Gorice do Postojne, dolgo skoraj 165 kilometrov, se začenja Tour of Slovenia, Dirka po Sloveniji, na kateri bo nastopilo kar nekaj zvezdnikov. Med njimi bosta, zlasti na veselje slovenskih navijačev, tudi Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) in Matej Mohorič (Bahrain-Victorious), prvi in šesti kolesar lestvice UCI.

Na 28. mednarodni kolesarski dirki Po Sloveniji bo danes štartalo 144 kolesarjev iz 21 ekip. Od danes do nedelje bodo morali kolesarji premagati skoraj 800 kilometrov, razgibane etape pa napovedujejo zanimiv boj za zeleno in druge majice.

Pogačar in Mohorič ciljata visoko

Prvi zvezdnik kolesarske karavana ta čas Tadej Pogačar je nazadnje tekmoval pred dvema mesecema, slovenska dirka pa je zanj ena najlepših na svetu. »Na dirko smo prišli z močno ekipo, večina ekipe gre tudi na Dirko po Franciji, tako da je to za nas mini generalka, cilj je da se dobro povežemo. Na vsako dirko pridemo z željo po zmagi in tudi ta teden si želimo dati vse od sebe. Hkrati pa želimo tudi uživati. Dirka gre čez domače kraje, ko bomo šli čez Komendo mi bodo šle zagotovo kocine pokonci, če ne bomo šli prehitro se bom tudi ustavil za trenutek. To je zame domača dirka, je čudovita dirka.«

Matej Mohorič in Tadej Pogačar. FOTO: Spletna stran Tour of Slovenia

Primarni cilj Mateja Mohoriča, ki je nazadnje vihtel pedala na dirki Liège–Bastogne–Liège, je etapna zmaga. »Že prva etapa mi zelo ustreza, tudi zadnja z vzponom na Trško goro pred prihodom v Novo mesto. Če se bom počutil v redu bom seveda skušal voziti tudi na skupni seštevek, vendar mislim, da nisem na takem nivoju kot tale možakar zraven,« pri čemer je mislil na Pogačarja. 

Tadej Pogačar z navijači. FOTO: Spletna stran Tour of Slovenia

Kump: Želimo se boriti za belo majico 

Dirko po Sloveniji vsako leto organizira ekipa Adrie Mobil, ki je na dirko dobro pripravljena in se razumljivo želi tudi na domači preizkušnji pokazati v najboljši luči. Športni direktor ekipe Adrie Mobil Marko Kump je pred začetkom dirke povedal, da je vzdušje v ekipi super ter da so fantje, ki se bodo poskušali pokazati v najboljši luči, dobro pripravljeni. »O konkurenci ne gre razpravljati. Vemo, da bo na startu nekaj res vrhunskih kolesarjev s številko ena na svetovni kolesarski lestvici, Tadejem Pogačarjem. Naši kolesarji bodo zagotovo v vsaki etapi dali vse od sebe in upam, da bomo v kakšni v ospredju. V skupnem seštevku ima za dober rezultat verjetno največ možnosti Kristjan Hočevar, naša skrita želja pa je, da bi bil Gal Glivar med tistimi, ki se bodo borili za belo majico, najboljšega mladega kolesarja na dirki.«

Naši kolesarji bodo zagotovo v vsaki etapi dali vse od sebe in upam, da bomo v kakšni v ospredju. (Marko Kump, športni direktor Adrie Mobil)

Pričakovanja kolesarjev pred dirko

Gal Glivar: »Na dirko smo dobro pripravljeni, nekaj tras etap smo si podrobno ogledali. Ker je to dirka, ki jo organizira naš klub, je to tudi glavni cilj v letošnji sezoni. Aktivni bomo v vseh etapah, iskali priložnosti v pobegih. Upam, da bova s Kristjanom Hočevarjem čim višje v skupni razvrstitvi, v ravninskih etapah bo morda nekaj priložnosti za Davida Pera in Tilna Finkšta. Bom pa vesel, če bo še kdo iz naše ekipe presenetil in dosegel dober, odmeven rezultat.«

Kristjan Hočevar: »Poskušal bom doseči čim boljši rezultat, tako v posamičnih etapah kot v skupni razvrstitvi. Moja želja je, da bi mi uspelo izboljšati lanski rezultat v skupni razvrstitvi, ko sem bil 19. Trasa dirke se mi zdi še bolj zahtevna kot lani. V naši ekipi si želimo biti čim bolj aktivni, poskušati s pobegi in opozoriti nase. Nam bo pa v čast dirkati s tako velikimi imeni svetovnega kolesarstva.«

Veliko zanimanje za spremljanje dirke

Za letošnjo dirko je akreditiranih skoraj 130 novinarjev, od tega lepo število iz tujih medijev. Dirko bodo spremljali tako novinarji L'Equipe, La Parisien, Le Journal du Dimanche (vsi iz Francije), La Gazzetta Dello Sport (Italija), VeloNews (ZDA) in televizije ARD (Nemčija) ter predstavniki podjetja ASO, ki organizira Dirko po Franciji. Posnetki dirke bodo šli po zaslugi prenosa na Eurosportu po vsem svetu.


Podprite Družino!

Članek, ki ga brez omejitev berete, za vas posebej ustvarja uredništvo spletnega medija Družina.

Medtem ko so članki tednika Družina, prilog in revij tudi v digitalni obliki dostopni samo naročnikom, želimo, da bi bile naše dnevne novice o družbi in Cerkvi še naprej brezplačne in prosto dostopne vsem na spletu.

Zato vas prosimo, da nas podprete z darom v sklad za razvoj.

Tako boste bistveno pripomogli, da se bo glas slovenskih katoličanov slišal tudi na spletu in preko družabnih omrežij.

Družina d.o.o., Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
SI56 02014-0015204714, odprt pri NLB

Sklic: 00  76805Hvala že v naprej za vaš prispevek!

Uredništvo spletnega medija Družina 

Nalaganje
Nazaj na vrh