Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Kardinal Maradiaga: Papež snema »prisilni jopič« moralizma

Za vas piše:
Mojca M. Štefanič
Objava: 04. 03. 2014 / 09:16
Čas branja: 2 minuti
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:14
Ustavi predvajanje Nalaganje
Kardinal Maradiaga: Papež snema »prisilni jopič« moralizma

Kardinal Maradiaga: Papež snema »prisilni jopič« moralizma

»Številni sprememb neželjni »kristjani« molijo, da bi Frančišek čim prej umrl.«

Papež Frančišek po mnenju svojega svetovalca kardinala Oscarja Andresa Rodrigueza Maradiage odpravlja določen moralizem v Cerkvi. »Tudi sam sem moralni teolog, pa se ob tem, kar govori papež, izredno dobro počutim«, je nadškof iz Tegucigalpe v pričakovanju prve obletnice izvolitve novega papeža povedal v nedavnem pogovoru za nemško katoliško agencijo KNA. Moralizem »pogosto ni etični odgovor na klic veselega sporočila, ampak prej nekakšen prisilni jopič«. Boga ne bomo srečali znotraj učnega sistema, pač pa »v človeški osebi, ki nas kliče«, je pojasnil kardinal Maradiaga.

Reforma rimske kurije, ki jo uvaja papež, seveda tudi za Frančiška prinaša tveganja, meni cerkveni dostojanstvenik iz Hondurasa, ki vodi papeževo posvetovalno telo osmih kardinalov. Obstajajo ljudje, ki trdijo, da Frančišek izvaja revolucijo. »In marsikoga sem že slišal reči, kako molijo, da bi Frančišek čim prej umrl. To je grozno – in takšni ljudje zase pravijo, da so kristjani«, je povedal kardinal Maradiaga. V zgodovini človeštva so vedno živeli ljudje, ki so se branili sprememb. »Tako je bilo že pri pismoukih, ki so obrnili hrbet našemu Gospodu.«


Kot papež se Jorge Mario Bergoglio ni prav nič spremenil, pojasnjuje kardinal. »Že vse svoje življenje ostaja enak. Nove perspektive pa so mu vzbudile nove strasti. Kot nadškof v Buenos Airesu bi Bergoglio zdaj že razmišljal o upokojitvi. Ko pa je v konklavu »prejel klic, se je nanj odzval z vsem svojim navdušenjem«, je povedal Maradiaga.

Kardinal je izrekel pohvalo predvsem preprostemu načinu, s kakršnim Frančišek uspe nagovarjati množice. Rimljani so bili takoj »povsem navdušeni«. Teološki pristop Cerkve je pogosto »na ravni, ki presega človeške glave«, Frančišek »pa ima poseben dar, da ga ljudje takoj razumejo«.

Poleg tega papež s svojimi dejanji nenehno ustvarja prave okrožnice, je še dejal kardinal Maradiaga. Znamenja, kot je denimo papežev obisk na begunskem otoku Lampedusa, sodijo tako k njegovi naravi kot tudi k njegovemu »načinu delovanja«.

Vir: Kathpress

Foto: splet

Kupi v trgovini

Novo
Izpostavljeno
Dve zgodbi enega zakona
Pričevanja
24,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh