Menu
Košarica
Zapri

Tvoja košarica je prazna.

Zapri
Iskanje

Papeževa poslanica ob svetovnem dnevu bolnikov

Objava: 09. 02. 2009 / 10:39
Oznake: Družba
Čas branja: 3 minute
Nazadnje Posodobljeno: 30.01.2018 / 17:06
Ustavi predvajanje Nalaganje

Papeževa poslanica ob svetovnem dnevu bolnikov

V soboto, 7.februarja, je Vatikan objavil papeževo Poslanico ob svetovnem dnevu bolnikov. Ta bo potekal v sredo, 11. februarja, ko bo Cerkev obhajala praznik Lurške Matere Božje. Papež Benedikt XVI. je v letošnji poslanici za svetovni dan bolnikov pozornost usmeril na otroke, še posebej na bolne in trpeče, tiste, ki živijo s posledicami invalidnosti, in tiste, ki se borijo z neozdravljivimi boleznimi. Spomnil je na otroke, ki nosijo telesne in duševne rane zaradi posledic spopadov in vojn, ter na otroke, ki so nedolžne žrtve sovraštva odraslih. Papež je pokazal tudi na otroke z ulice, oropane družinske topline in zavržene s strani lastnih družin, na mlade, ki jim je podlost ljudi oskrunila nedolžno otroštvo in mladost, v njih povzročila globoke psihološke rane in jih zaznamovala za vse življenje. Spomnil je tudi na otroke, ki umirajo zaradi žeje, lakote, pomanjkanja zdravstvene oskrbe, ter na majhne begunce, skupaj s svojimi starši pregnane s svojih domov in v iskanju boljšega življenja.

Benedikt XVI. je poudaril, da kristjani do teh razmer ne morejo ostati ravnodušni. Pričevanje ljubezni in usmiljenja je bilo vedno del krščanskega občestva in, kakor piše sv. Pavel v Apostolskih delih, jo je Cerkev od vsega začetka uresničevala s konkretnimi dejanji in po evangelijskih načelih. Pri tem je papež dodal, da današnje zdravstvene storitve zahtevajo tesno sodelovanje med zdravstvenimi strokovnjaki različnih področij in cerkveno skupnostjo.

Po papeževih besedah pomoč potrebuje tudi družina, ki se spoprijema z boleznijo svojega otroka. Vsakodnevna požrtvovalnost ter stalno prizadevanje v skrbi za bolne otroke pomeni jasno pričevanje ljubezni do človeškega življenja, predvsem do življenja, ki je slabotno in popolnoma odvisno od drugih. Benedikt XVI. je posebej poudaril, da vsakemu človeškemu življenju pripada absolutnost in veličina dostojanstva. Cerkev namreč neprestano poudarja, da je človeško življenje lepo in ga je treba gledati v vsej njegovi celovitosti tudi takrat, ko je onemoglo in obdano s skrivnostjo trpljenja. Naš pogled je potrebno obrniti v križanega Jezusa, ki je umirajoč na križu hotel deliti bolečino s celotnim človeštvom. V njegovem trpljenju iz ljubezni zagledamo najvišjo soudeleženost v bolečini najmanjših bolnikov in njihovih staršev.

Ob koncu poslanice za svetovni dan bolnikov je sveti oče Benedikt XVI. spodbudil prizadevanja vseh mednarodnih in državnih organizacij, ki se velikodušno in požrtvovalno posvečajo skrbi za bolne otroke, ter izpostavil predvsem tiste v revnih deželah. Države pa je pozval, naj oblikujejo in sprejmejo zakone in ukrepe, ki bodo naklonjeni bolnim otrokom in njihovim družinam. Vedno, še toliko bolj pa ko gre za življenje otrok, se Cerkev čuti še posebej odgovorna, da se trudi spremeniti celotno človeško civilizacijo v civilizacijo ljubezni, je zapisal Benedikt XVI. ter izrazil svojo duhovno bližino vsem bolnim in trpečim otrokom, njihovim staršem in družinam, ter ostalim, ki se z ljubeznijo in požrtvovalnostjo posvečajo skrbi za bolne osebe.

Kupi v trgovini

Novo
Izpostavljeno
Dve zgodbi enega zakona
Pričevanja
24,90€
Nalaganje
Nazaj na vrh