Lastnosti
O izdelku
V knjigi je obravnavanih več kot 60 slovenskih književnikov in književnic, esejistov in publicistov, ki so bili zaprti v času komunistične diktature v Sloveniji med leti 1945 in 1991.
Objavljeni so biografski podatki književnikov in književnic; verjetni ali možni razlogi za njihovo zaporno kazen ter spominski in literarni odzivi književnikov in književnic na lastne zapore in delno tudi na zapore drugih sojetnikov.
Komunizem v Sloveniji je imel tako kot vsak totalitarni sistem dva bistvena temelja: teror in propagando. S terorjem je manjšina vladajočih komunistov obvladovala ostale državljane, s propagando pa je ta ista manjšina prekrivala teror. Ker se je omenjena propaganda v največji meri širila z govorjeno in pisano besedo, je razumljivo, kakšen pomen so dobili besedni ustvarjalci: od časnikarjev do književnikov. Vsaka svobodna beseda v tisku je bila potencialna nevarnost za režim in zato so bili za krajši ali daljši čas zaprti številni ustvarjalci vseh generacij.
Podobni izdelek
Želite obdariti svoje najdražje? Obiščite trgovino Aleteia.
Poišči izdelek v naših prodajalnah
Knjigarna založbe Družina na Krekov trg 1 v Ljubljani
Knjigarna založbe Družina v prostorih Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu
Knjigarna založbe Družina v Novem mestu - Knjigarna Kapitelj
Knjigarna založbe Družina v Ajdovščini - Knjigarna Zvonček
Knjigarna založbe Družina v Murski Soboti - Kleklova knjigarna
Potrebuješ pomoč pri nakupu?
Ni problema, kontaktirajte naše strokovnjake preko e-mail sporočila ali preko telefonskega klica in z veseljem vam bodo priskočili na pomoč.